Community

Kako izrezbariti tikvu za Noć vještica

Kako izrezbariti tikvu za Noć vještica

Noć vještica je trodnevni (mogu slobodno reći) dernek za mališane koji idu od kuće do kuće i traže slatkiše, dok je za nas omladinu dobar dernek uz maske. Ipak, tako je u SAD-u i u nekim državama Europe, ali u posljednjih nekoliko godine derneci pod […]

Šta trebate, a šta ne trebate jesti ujutro

Šta trebate, a šta ne trebate jesti ujutro

Dobra ishrana je važna u svako doba dana, osim kada je ručak i možemo “divljati” s fast foodom. Ipak, doručak treba da bude najzdraviji i da ne stvara probleme u toku dana, pa čak možda i na duže staze. Ekipa portala Brightside napravila je listu […]

O blogu, o hrani: Zar je već prošlo pola godine?

O blogu, o hrani: Zar je već prošlo pola godine?

Vrijeme baš brzo prolazi… Kao da sam jučer pokrenuo food blog, a ustvari prošlo je pola godine, iliti šest mjeseci iliti 182 dana. Nisam svaki dan objavljivao postove, bio je tu godišnji, tehnički problemi i slično, ali do sada na blogu ima preko 100 originalnih […]

PRAKTIČNI SAVJETI: Kako očistiti teglu Nutelle… sa sladoledom

PRAKTIČNI SAVJETI: Kako očistiti teglu Nutelle… sa sladoledom

Drugi praktični savjet na Take Me To Food blogu odnosi se na Nutellu, a šta drugo… Tačnije odnosi se na onaj trenutak kada ste pojeli Nutellu i ostala vam tegla iz koje ne možete pokupiti ostatak Nutelle. Da ne bi Nutellu kupili prstima, evo jedan […]

NAJAVA: Live stream cooking show u nedjelju na Take Me To Food Facebook stranici

NAJAVA: Live stream cooking show u nedjelju na Take Me To Food Facebook stranici

Najavljem prvi live stream cooking show koji će se desiti u nedjelju, 7. augusta. Na Facebook stranici bloga uživo ćete pratiti pravljenje novog burgera kojeg sam kreirao samo za ovu priliku. Live stream počinje u 18h, zato nemojte kasniti.

Kako napraviti chili maslinovo ulje

Kako napraviti chili maslinovo ulje

Siguran sam da je veliki dio populacije prešao sa suncokretovog ulja na maslinovo zbog razlitih razloga. Ja sam prešao zato što je zdravije i ukusnije. Volim pržiti na maslinovom ulju, a u salati je pod moranje. Danas kao što vidite nema novog recepta, ali ću […]

5 najboljih burgera u Sarajevu

5 najboljih burgera u Sarajevu

Konačno je došlo vrijeme da se počne pisati o nekim drugim stvarima, a ne samo objavljivati recepte. U rubrici community od danas imate priliku čitati tekstove o najboljim jelima za jesti u Sarajevu, ali i gradovima koje ću posjećivati. Posjete gradovima će se najaviti na […]

Ovako izgleda kada cura pojede burger težak 3.2kg

Ovako izgleda kada cura pojede burger težak 3.2kg

Thomasina Ow je članica The Food League, koji se natječu u takmičenjima poput ko će pojesti više hot doga, pita i slično. Jedna od disciplina koju vole jesu izazovi različitih restorana. Primjer je singapurski restoran The Beast koji nudi njihovim mušterijama burger težak 3.2kg, da […]