O blogu, o hrani: Zar je već prošlo pola godine?

O blogu, o hrani: Zar je već prošlo pola godine?

Vrijeme baš brzo prolazi… Kao da sam jučer pokrenuo food blog, a ustvari prošlo je pola godine, iliti šest mjeseci iliti 182 dana.

Nisam svaki dan objavljivao postove, bio je tu godišnji, tehnički problemi i slično, ali do sada na blogu ima preko 100 originalnih recepata i 30-ak koji su preuzeti s Interneta, ali prilagođeni našoj sredini. Prvi recept je bio omlet s purećom šunkom, dimljenim sirom, kukuruzom i rukolom. Recept pogledajte ovdje.

Nije bilo lako odlučiti se za pokrenuti nešto ovako, nešto novo na našem web svijetu. Obzirom da kuham već 15-ak godina, neke kreacije su postale predobre da bi ostale samo u mojim očima ili koje bih pojeo sam ili s nekim. Želio sam da podijelim brze, jednostavne i ukusne recepte za sve, pogotovo jer živimo u brzom vremenu.

Poslovnim ljudima je teško poslije dolaska s posla narpaviti neko komplikovano jelo, pa zašto ne bi napravili nešto ukuno s bloga?

Na blogu se nalaze zdrava i gluten free jela, slatkiši, vegetarijanske verzije jela, ali i fast food recepti koji dobiju posebnu pažnju i pretvore se u nešto posebno. Tako ste mogli čitati o pizzi s ćevapčićima, raznim vrstama burgera, ali i ćevapa na meksički način ili kako jesti ćevape s različim sosovima.

U rubrici Community mogli ste pročitati listu 5 najboljih burgera u Sarajevu, po meni, ali kako se svaki dan otvaraju novi restorani, pubovi s hranom i slično, ta će se lista uskoro vjerovatno promijeniti. Uskoro će ista ta rubrika dobiti nove postove o različitim stvarima vezanih za hranu u našem gradu.

Pola godine je iza mene. Mnogo testirane hrane, mnogo ukusne hrane, mnogo nasmijanih lica koja su probala hranu, mnogo pohvala… Svima koji su do sada pratili blog hvala vam mnogo, nastavite i dalje pratiti jer će biti nekih mnogo zanimljivih stvari.

Pratite blog na Facebooku ili Instagramu (@haris.clark.kent) i slobodno piše s kritikama, pohvalama ili prijedlozima. Nastavit ću s dobrim receptima, a koliko tehnika dozvoli proširit ću se i na video klipove, ali o tome u skorijoj budućnosti.

Sutra na blogu je novi recept, pa budite spremni.

 



Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *