Kako izrezbariti tikvu za Noć vještica

Kako izrezbariti tikvu za Noć vještica

Noć vještica je trodnevni (mogu slobodno reći) dernek za mališane koji idu od kuće do kuće i traže slatkiše, dok je za nas omladinu dobar dernek uz maske. Ipak, tako je u SAD-u i u nekim državama Europe, ali u posljednjih nekoliko godine derneci pod maskama su postali popularni i kod nas.

Noć vještica prate i posebne dekoracije, zato sam vam za danas pripremio kratki blog o tome kako izrezbariti tikvu.

Već šestu godinu zarednom rezbarim tkivu za Noć vještica. Svake godine sam radio nešto drugačije. Najdraže su mi bile Jack Skellington (The Nightmare Before Christmas) i Despicable Me. One su bile i najteže za izraditi. Slike možete vidjeti u nastavku.

halloween-1

halloween-2

Prošle godine je bila jedna od zanimljivijih, ali je prilično jednostavna za uraditi.

 

Za ovogodišnju Noć vještica pripremio sam ovaj dizajn, a ispod slike pratite kako je nastao.

halloween-pumpkin-7

Prvo što sam treba jeste narandžasta tikva i nekoliko različitih noževa. Obavezno vam treba pila nož i jedan vrlo oštar, ali pazite da se ne posječete.

Skinite prvo vrh tikve i izvadite unutrašnjost. Ako su košpice dobre, ispržite ih, ionako im je sezona.

halloween-pumpkin-6

Nakon što ste detaljno očistili, vrijeme je da nacrtate dizajn. Možete nešto sami osmisliti ili samo u Google ukucajte Halloween pumpkin design i izaberite nešto što vam se svidi. Nacrajte dizajn i počnite rezbariti. Krenite od očiju, pa nos (ako dizajn ima nos) i onda usta. Ako je nešto složenije kao Despicable Me tikva, onda krenite od vrha ka dnu.

halloween-pumpkin-10

halloween-pumpkin-11

halloween-pumpkin-13

halloween-pumpkin-5

Nakon što ste izrezbarili, oštrim nožem otklonite ostatke dizajna od flomastera ili čime ste već crtali. Ubacite malu svijeću u i zapalite.

halloween-pumpkin-3

Za ovo će vam trebati nekih sat vremena rada.

halloween-pumpkin-1

halloween-pumpkin-2

halloween-pumpkin-4

halloween-pumpkin-9



Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *