INmusic festival je najbolja kombinacija hrane i muzike

INmusic festival je najbolja kombinacija hrane i muzike

Razlog zašto nisam dugo objavljivao na blogu je taj što sam bio na INmusic festivalu. Na ovom sam festivalu bio mnogo puta i svaki put sam se iznenadio kako imaju dobru hranu. Na mom drugom portalu Muzickazona.ba, više sam pisao o muzici i šta se dešavalo s muzičke strane, ali sam zato ove godine odlučio pisati i o hrani.

Teško je obići sve moguće festivale i probati hranu, ali od ovih koje sam do sada posjetio, moram izdvojiti INmusic kao festival s najboljom ponudom. Možda se nekima ne sviđa ono što se nudi na festivalu, ali za mene je ovo za sada najbolja ponuda koja postoji.

Na Jarunu je veliki broj šatora s hranom. Najviše je mesa, što se podrazumjeva jer je potrebno za energiju. Nije lako osam sati (ili duže) skakati, plesati i pjevati. Ali u ponudi su i vegetarijanske i  veganske opcije, što znači da ima za svakoga po nešto.

Ćevapi – šta je život bez ćevapa, zar ne? Na Jarunu je moguće jesti zagrebačke ćevape, koji, moram priznati i nisu toliko loši. Nije kao da su u rangu sa sarajevskim s Čaršije, ali mogu biti u sarajevskoj B kategoriji.

Osim ćevapa na Jarunu moguće je pojesti i kebab, ali i hamburger, palačinke, kokice, pizze, gyrose, ali i longaš, što je tijesto isprženo u ulju u koje je moguće namazati slane ili slatke namaze.

Ipak od svih šatora najviše me impresionirao “Sri Lankan Food” šator, koji je u svojoj ponudi imao prženu rižu s piletinom, teletinom ili škampama. Pred tim šatorom uvijek je bio najduži red, vjerovatno zbog Indijca koji je služio hranu i zabavljao ljude. Ako ste nekad u Zagrebu, a niste na INu, onda fenomenalna indijska jela možete probati u njegovom restoranu Curry Bowl, koji se nalazi u Tkalčićevoj ulici.

Nije lako za tri dana obići sve šatore i probati svu hranu, ali sljedeće godine ako bude ista ponuda, slobodno mi se javite da odemo nešto pojesti.

Treba samo napomenuti da ove godine nije bilo šatora s morskom hranom, sjećam se da je nakad davno bilo, ali očekujem da će biti sljedeće godine.

Što se tiče muzike, izvještaj možete pročitati ovdje. Sve moje food avanture možete pratiti na Facebooku ili na Instagramu.



Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *