Vjerujte mi, dijete su glupost!

Vjerujte mi, dijete su glupost!

Obzirom da u današnjem brzom svijetu niko ne čita duge tekstove ili gleda duge klipove, kratko ću vam napisati kako sam izgubio nekih 20-ak kg, prije četiri godine…

Ko me zna, dobro je upoznat s mojom težinom, čitaj velikim stomakom. Nema puno sala, ali nije ravan, to priznajem. Nemam nekih velikih problema s težinom, najviše zbog toga što sam visok, ali ako ćemo gledati neke standarde mjerenja težine, onda imam sigurno 20-ak kila viška. Kao što napisah, visok sam pa se ne vidi.

Mnogi moji prijatelji vježbaju, ja ne. Kada dođe lijepo vrijeme volim trčati, to me opušta i osjećam se bolje, ali i dalje jedam masnu hranu.

Ovu priču neki prijatelji dobro znaju, pa ću je i vama ispričati/napisati. 2013. godine sam sa 114kg spao na 94kg. Za to mi je trebalo neka četiri mjeseca, s tim da sam imao mjesec dana kućne pripreme, čisto da ne izađem vani i da se ne onesvjestim.

Trčao sam tri puta sedmično na malom stadionu blizu moje zgrade. Trčao sam samo na zemlji, betonu ne. Osim tračnja od nekih pola sata, radio sam i nekoliko vježbi, za leđa, ruke, noge i trbušne mišiće. Svake sedmice sam to radio, a jeo sam sve isto kao i prije, samo u manjim količinama. Uspio sam skinuti kilograme iako mi je želja bila samo da imam kondicije.

Shvatam da nismo svi isti, da svi imaju drugačiji organizam, ali oni koji žele da smršaju preopručujem da prije nego krenete s vježbama da se obavezno posavjetujete s nutricionistom ili doktorom, vjeruje mi na riječ. Samo možete sebi naštetiti ako krenete u sve ovo bez profesionalnih savjeta. Ja se nisam svjetovao jer nisam dozvolio da mi vježbanje postane ovisnost i htio sam samo da imam kondicije, ali da jedem burger, pizzu, a i salatu, dakle balansiranu ishranu.

Život je prekratak da bi sebi (ako baš ne moramo zbog nekih zdravstvenih problema) uskraćivali ukusnu hranu. Uživajte u životu, jedite šta želite, ali balansirajte i vježbajte.

 



Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *